Pracujete s našimi značkami? Přidejte se do unikátní mapy RUSCONA salonů a získejte nové klienty. PROHLÍDKA A REGISTRACE ZDE.

RUSCONA a udržitelnost k sobě patří

Když se podíváte na fotku naší sluneční soustavy, praští vás do očí dramatický rozdíl mezi vzhledem naší planety Země a zbytkem osazenstva. O „kousek“ blíž nebo dál a místo moří a řek, pastvin či pralesů tady máme pouze sopky, krátery, spoustu kamení a prachu, navrch žádnou atmosféru ani vodu. To, že naše Země dokáže hostit život a nabízí vše potřebné k tomu, aby ten život byl vlastně dokonalý, je skoro zázrak. Pokud bychom řekli, že jsme dostali k dispozici ráj a dokonalost, nebudeme vůbec přehánět.

Respekt a zodpovědnost

Problém spočívá v tom, že lidé nejdřív Zemi objevovali, poté začali využívat a v posledních několika stoletích zneužívat. Naučili jsme se, že můžeme kopat a vrtat, kde chceme, vyrábět, zahazovat a pálit, co chceme. Bez ohledu na důsledky. Vymysleli jsme peníze a ekonomiku a těm podřídili všechno ostatní. Zapomněli jsme však, že budeme-li jenom brát a nevracet zpátky, nebude nakonec co brát. A naše činy se obrátí proti nám. Uděláme-li z naší krásné planety neobyvatelnou pustinu, ukončíme i život samotný.

My v RUSCONA a GLAMORA (součást All Day Digital Group) jsme si toho dobře vědomi. A jsme si vědomi našeho dílu zodpovědnosti za budoucnost planety a tedy i dalších generací. Víme, že i naše činnost má negativní dopady na životní prostředí, a proto na sebe bereme dlouhodobý závazek tyto dopady minimalizovat a časem snad zcela neutralizovat. Začíná to u maličkostí a končí, věříme, u 100% udržitelné spotřeby. Naše cesta k ní zahrnuje například minimalizaci obalového materiálu a přechod na obaly papírové.

Papír místo plastu, slunce místo uhlí 

Plasty nahrazujeme papírovými baleními, navíc se snažíme co nejvíce využívat recyklovatelné materiály. Pracujeme na projektu vyměnitelných vložek s obsahem a objevujeme nové přístupy k cirkularitě. Co se týče provozu našich školících či skladovacích prostor, instalujeme na budovy fotovoltaické panely, které pokrývají od 50% až do 100% nároků na elektrickou energii. Ta pohání např. tepelná čerpadla, klimatizační jednotky, ale slouží také k nabíjení elektrických dopravních a manipulačních prostředků.

 ruscona-headquarter

solary

RUSCONA a GLAMORA jsou značky, které zrcadlí postoje zakladatelů i celého týmu. Naše vize spočívá v udržitelné spotřebě, ekologickém přístupu a zdravé planetě. Jsme rádi, že po této cestě jdete s námi.

Vaše RUSCONA a GLAMORA

Created by Shoptak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení