Pracujete s našimi značkami? Přidejte se do unikátní mapy RUSCONA salonů a získejte nové klienty. PROHLÍDKA A REGISTRACE ZDE.

RUSCONA a udržitelnost k sobě patří

Když se podíváte na fotku naší sluneční soustavy, praští vás do očí dramatický rozdíl mezi vzhledem naší planety Země a zbytkem osazenstva. O „kousek“ blíž nebo dál a místo moří a řek, pastvin či pralesů tady máme pouze sopky, krátery, spoustu kamení a prachu, navrch žádnou atmosféru ani vodu. To, že naše Země dokáže hostit život a nabízí vše potřebné k tomu, aby ten život byl vlastně dokonalý, je skoro zázrak. Pokud bychom řekli, že jsme dostali k dispozici ráj a dokonalost, nebudeme vůbec přehánět.

Respekt a zodpovědnost

Problém spočívá v tom, že lidé nejdřív Zemi objevovali, poté začali využívat a v posledních několika stoletích zneužívat. Naučili jsme se, že můžeme kopat a vrtat, kde chceme, vyrábět, zahazovat a pálit, co chceme. Bez ohledu na důsledky. Vymysleli jsme peníze a ekonomiku a těm podřídili všechno ostatní. Zapomněli jsme však, že budeme-li jenom brát a nevracet zpátky, nebude nakonec co brát. A naše činy se obrátí proti nám. Uděláme-li z naší krásné planety neobyvatelnou pustinu, ukončíme i život samotný.

My v RUSCONA a GLAMORA (součást All Day Digital Group) jsme si toho dobře vědomi. A jsme si vědomi našeho dílu zodpovědnosti za budoucnost planety a tedy i dalších generací. Víme, že i naše činnost má negativní dopady na životní prostředí, a proto na sebe bereme dlouhodobý závazek tyto dopady minimalizovat a časem snad zcela neutralizovat. Začíná to u maličkostí a končí, věříme, u 100% udržitelné spotřeby. Naše cesta k ní zahrnuje například minimalizaci obalového materiálu a přechod na obaly papírové.

Papír místo plastu, slunce místo uhlí 

Plasty nahrazujeme papírovými baleními, navíc se snažíme co nejvíce využívat recyklovatelné materiály. Pracujeme na projektu vyměnitelných vložek s obsahem a objevujeme nové přístupy k cirkularitě. Co se týče provozu našich školících či skladovacích prostor, instalujeme na budovy fotovoltaické panely, které pokrývají od 50% až do 100% nároků na elektrickou energii. Ta pohání např. tepelná čerpadla, klimatizační jednotky, ale slouží také k nabíjení elektrických dopravních a manipulačních prostředků.

 ruscona-headquarter

solary

RUSCONA a GLAMORA jsou značky, které zrcadlí postoje zakladatelů i celého týmu. Naše vize spočívá v udržitelné spotřebě, ekologickém přístupu a zdravé planetě. Jsme rádi, že po této cestě jdete s námi.

Vaše RUSCONA a GLAMORA

Created by Shoptak.cz