Pracujete s našimi značkami? Přidejte se do unikátní mapy RUSCONA salonů a získejte nové klienty. PROHLÍDKA A REGISTRACE ZDE.

Nedělejte kompromisy - vyberte si systém modeláže nehtů, který vám sedne

Existuje mnoho možností, jak upravit nehty své nebo svých klientek. Pokud se rozhodnete pro nehtovou modeláž, stále máte na výběr z několika druhů materiálů, kterými můžete nehty zkrášlit. Mezi nejoblíbenější patří jednoznačně UV a LED gely - zjistěte, které vás dovedou k dokonalému výsledku.   

modelaz_1

Rozdíl mezi jednofázovými a třífázovými systémy

Třífázový systém modeláže - jak už název napovídá - zahrnuje práci s třemi různými druhy gelů. Jedná se o podkladový gel, stavební gel a závěrečný lesk. Jak vypadá postup v jednotlivých fázích?

1. fáze Začínáme podkladovým gelem, někdy také známým jako báze, který se nanáší v tenké vrstvě na dokonale připravený přírodní nehet. Zde pomáhá materiálu dokonale přilnout k nehtu, zabraňuje jeho odlupování či odchlipům a prodlužuje tak životnost celé modeláže.

2. fáze - V druhé fázi pokračujeme stavebním, neboli modelačním gelem, kterým vytvoříte samotný tvar nehtu. Začněte tím, že vytvoříte tenkou vrstvu stavebního gelu, takzvanou „podložku”. Tuto vrstvu ovšem nevytvrzujete, ihned pokračujete v modeláži a modelujete apex, známý také jako C oblouk. 

3. fáze Zde už modeláž fixujete ukončovacím, tedy závěrečným leskem. V případě, že vymodelovaný nehet zdobíte barevnými UV gely, pak lesk používáte až na úplný závěr.

Mohlo by vás zajímat: Pokud si nejste jistí, jak má C oblouk správně vypadat nebo bojujete s výdrží nehtové modeláže, pak zjistěte, zda neděláte jednu z 8 nejčastějších chyb gelové modeláže. I zdánlivá drobnost může ublížit jinak krásné manikúře. 

Hlavní výhodou třífázového systému je možnost volby. Nehtová designérka pro každou fázi zvolí takový produkt, který bude dokonale vyhovovat potřebám klientky a konkrétní modeláži.

Naproti tomu jednofázový systém modeláže využívá jen jeden produkt, který zastane všechny funkce - podklad, modeláž i lesk.

modelaz_2 (1)

Jaký systém zvolit? 

Jednofázové stavební gely, jako například náš 3v1 AiO - All in One, si často oblíbí začátečníci. Práce s nimi bývá jednodušší i rychlejší, postup modeláže se nicméně nemění. Jednofázový gel nanášíte v tenké vrstvě jako podklad. Po vytvrzení - polymerizaci - UV gelu pokračujete s tímtéž produktem a modelujete apex, neboli C oblouk. Pokračujete zdobením a nakonec celou manikúru zafixujete opět tenkou vrstvou jednofázového gelu. 

S nabývající praxí a zkušenostmi však profesionálové často přechází na třífázový systém. Má totiž jednu nespornou výhodu. Můžete kombinovat produkty na míru dle potřeb klientky - tedy jejích nehtů. Každý profesionál ví, že v případě, kdy má klientka problematické nebo namáhané nehty, ať už kvůli náročné práci, rychle se mastící pokožce, onemocnění nebo genetickým předpokladům, je třeba najít takový produkt, který jí bude nanejvýš vyhovovat a především skvěle držet.

U třífázového systému vyberete ten nejvhodnější podkladový gel, dle přání klientky pokračujete modelačním gelem čirým, růžovým, nebo kamuflážním - zde záleží, jaký bude mít manikúra design a zdobení - a vše zakončíte leskem dle přání.

Z výše uvedeného je tedy jasné, že každý systém má svá pozitiva. Volba záleží jen na vás - vašich zkušenostech, nárocích a potřebách klientů. 

Náš tip: Bez ohledu na zvolený systém modeláže doporučujeme vždy používat co nejvíce produktů od jedné značky. Kombinace produktů různých značek může být problematická. I když si mohou být jednotlivé produkty v základu podobné, nemusí si spolu rozumět a správně fungovat. Naše značky Ruscona a Glamora jsou v různých kombinacích pravidelně testovány a můžeme zaručit jejich kompatibilitu.

Hledejte dokonalost - získejte perfekci

Dobře víte, že Ruscona si zakládá na kvalitě. Veškeré produkty vám můžeme s klidem doporučit, protože jsou nejen velmi přísně vybírány a testovány, také je sami používáme. A co víc - jsme z nich nadšeni! 

Co mohou o modelačních gelech říct nehtové designérky z týmu Ruscona?
Barbora Marešová Ruscona procházková
„Můj nejoblíbenější nevyrovnávací gel je rozhodně Babyboomer. Nejen, že zbožňuji jeho dokonale jemnou mléčně růžovou barvu, hlavně je práce s ním díky jeho úžasné nadýchané konzistenci jedna báseň. Nezatéká ke kůžičce a krásně se s ním dá modelovat více nehtů najednou."
 
Karolína Procházková
„Můj oblíbený gel je také Babyboomer. Nemá samovyrovnávací vlastnost, zato má dokonalou konzistenci i přilnavost a krásně se s ním pracuje. Začátečníkům dá dostatek prostoru k modelaci apexu a mně usnadní práci při modelování dlouhých nehtů. Vytvoříte s ním jak dlouhé, tak krátké nehty, čímž se z něj stává velmi univerzální gel, vhodný na všechny typy nehtů.
 
U krátkých nehtů pak nedám dopustit na Flex gel. Má perfektní samovyrovnávací vlastnost, proto není třeba ho pilovat, což mi příjemně urychluje práci. Gel je navíc vhodný i na problematické nehty, které mají tendence k odchlipům, proto ho s radostí používám u klientek, které mají namáhavé povolání."
 
Yvona Hubnerová
„Můj nejoblíbenější stavební gel je Builder SOFT PINK, který mi ideálně vyhovuje svou konzistencí. Krásně se vyrovnává a já už téměř nemusím pilovat. Navíc má příjemný odstín a je vhodný i na problematické nehty."

 

Jestli jste ještě s Rusconou neměli tu čest, nezbývá tedy, než abyste se přesvědčili sami. S výběrem gelu, který bude dokonale odpovídat vašim potřebám vám pomůže tato přehledná tabulka. A pokud máte otázky na kterýkoliv z našich produktů nebo chcete individuálně poradit s výběrem, pak jsme tu pro vás! Napište nám na náš Facebook nebo e-mail inforuscona@gmail.com.

vlastnosti-gelov-Final-CZ

podpis5_shadow

Created by Shoptak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení