Pracujete s našimi značkami? Přidejte se do unikátní mapy RUSCONA salonů a získejte nové klienty. PROHLÍDKA A REGISTRACE ZDE.

Nail Art Challenge: Manikúra osázená drahokamy

Našimi výzvami se vás snažíme nejen inspirovat, ale především motivovat, abyste se nebáli skočit do zdobení po hlavě. Dnešním tématem bude něco neobyčejného, třpytivého, jednoduchého a přitom dokonalého. Některé nail artové techniky se mohou někomu zdát složité a časově náročné, proto bychom vám rádi ukázali, že to jde i jinak, jednodušeji. Zapojte se do naší #rusconachallenge a osázejte své nehty drahokamy!

Proč zvolit právě tohle zdobení?

Nehtový svět se neustále vyvíjí. To platí i pro design. Za posledních pár let se tohle dokonalé zdobení rozvinulo téměř ve všech koutech světa. A Česko není výjimkou. Na trhu existuje nespočet různých kamínku. Nehty můžeme zdobit různými tvary kamínků, ať už kulatými, oválnými, hranatými, nebo i těmi nejmenšími perličkami neboli „kaviárem”. Tento druh zdobení není technicky náročný, ale vyžaduje představivost a trpělivost. Pokud se vám nehtová modeláž zdá nudná a fádní, kamínkové zdobení je přesně to, co ji oživí. Kamínky se aplikují na hotový nehet, proto se můžete rozhodnout až na poslední chvíli, zda kamínky použijete či nikoliv. Pokud si nevíte rady, jak ozdobit nehet pomocí dokonalých krystalů, podívejte se do naší galerie a nechejte se inspirovat.

Jak vybrat správnou kvalitu kamínků?

Po celém světě existuje nespočet firem, které třpytivé krystaly vyrábí. Na výběr máte tedy několik variant. Od těch obyčejných, většinou plastových, až po vysoce kvalitní kameny z broušeného skla, které se budou neodolatelně třpytit po celou dobu nošení. Důležitá je i cena a v tomto případě můžeme říci, že za kvalitu si člověk musí připlatit. Pokud si pořídíte levné, plastové kameny, musíte počítat s tím, že se vám mohou v průběhu nošení ošoupat, případně úplně odlepit. Opravdovou sázkou na jistotu jsou ověřené firmy, které vyrábí skleněné krystaly. Mezi ně se určitě řadí Swarovski a Preciosa. Zatímco Swarovski je rakouská firma, která působí ve více než 40 zemích světa, Preciosa je nám poněkud blíž. Jedná se totiž o českou firmu. Obě značky nabízí celou škálu kamínků různých velikostí, tvarů i barev, které mají dokonalé zpracování a přesné výbrusy.

Jaké kamínky si z naší nabídky zvolit?

Pokud toužíte po rozmanitosti tvarů, barev a velikostí, navíc ve výhodném balení, můžete sáhnout po našich karuselech. Mezi nejoblíbenější patří samostatně balené kamínky různých tvarů, velikostí i barev, které si můžete libovolně kombinovat. Tyto klasické kulaté kameny můžete dozdobit krystalovým „sypáním” Swarovski Pixie nebo jemným perličkovým „kaviárem”, který vám takové zdobení ucelí. Zalévat nehty touto třpytivou krásou jako vodopádem hvězd je vždy úžasná podívaná pro klientku, stejně jako pro nehtového designéra.

Jak kamínky nejlépe aplikovat a připevnit?

m Ruscona radí:

Pokud si chcete u aplikace kamínků ušetřit čas i nervy, vezměte si na pomoc naše praktické pero Dotting Pen. Na jednom konci je vyzbrojeno kvalitním kovovým hrotem a ten druhý disponuje praktickou voskovou špičkou. Nástroj vám pomůže manipulovat s jednotlivými kamínky i drobným zdobením jako by šlo o tu nejpřirozenější činnost.

V našem týmu už pero mají všichni a nemůžeme být spokojenější. Krásně sedí v ruce a pohodlně se vejde i do pouzdra na štětce.

Existují dva způsoby připevnění kamínků

První způsob připevnění kamínků je pomocí lepidla na nehty. Na zaleskovaný nehet aplikujete malé množství lepidla přímo na spodní část kamínku, nebo na nehet a pomocí voskového konce Dotting Penu kamínek připevníte. Jakmile lepidlo zatuhne, kamínek je pevně usazený. Pro lepší fixaci kamínků hotový nehet zaleskujte. Ale opatrně! Musíte se vyhnout vrchní straně kamínků a lesk aplikovat pouze kolem nich.

Druhý způsobem je připevnění kamínků pomocí speciálního gelu, Fix gelu. Tento způsob vám poskytne dostatek času a možnost s kamínkem ještě před vytvrzením pohybovat. Na hotový a zaleskovaný nehet aplikujte malé množství gelu, přibližně ve velikosti kamínku, který upevněte, a pomocí Dotting Pen nástroje kamínek usaďte do gelu, přimáčkněte a dejte polymerizovat. Postup opakujte, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. V případě, že jste aplikovali kamínky na hotový zaleskovaný nehet, už jej nemusíte fixovat. Pokud byste však nanesli kamínky na výpotek barvy nebo kamínky chtěli ještě zafixovat, je potřeba, abyste celý nehet zaleskovali. Opět si však musíte dát pozor na kamínky. Je potřeba lesk aplikovat pouze kolem nich. Závěrečný lesk dejte do lampy, polymerizujte a máte hotovo!

Pro princezny, nevěsty i normální holky

Rozmanitý výběr velikostí, provedení, tvarů a barev krystalků dovoluje nehtovým designérům vytvořit svým klientkám manikúru pro jakoukoliv příležitost.

Velké a výrazné kamínky jsou ozdobou samy o sobě, úžasně se lesknou, zaujmou  na první pohled a vyvolávají dojem, že nehty jsou osazeny opravdovými cennými drahokamy. Hodí se na slavnostnější společenské události, jako jsou plesy nebo večerní bankety, takže pokud se takováto akce blíží, určitě se po nich nebojte sáhnout – spolu s decentními večerními šaty vytvoří dokonalou kombinaci.

Menší třpytivé kousky a perličky se vyjímají spíš jako doplněk samotných nehtů. Nemají za úkol na sebe strhnout pozornost jako velké kusy, pouze elegantně doplní a ozvláštní celou manikúru. Velmi oblíbené jsou i kombinace babyboomeru nebo francouzské manikúry a drobnějších kamínků. Ty často volí nastávající nevěsty. Proč? Manikúra působí jemně, téměř nevinně, ale přesto jí třpyt kamínku dodá na slavnostnosti, která k tomuto dni patří. Pokud jde o svatby, určitě vždy sáhněte po kvalitních kouscích, které nabízí naše Glamora Crystals. Vyzkoušet si je můžete třeba na rozlučce se svobodou. Nakupte pro celý tým nevěsty placky, náramky, čelenky nebo trička na rozlučku se svobodou a užijte si ji se vším všudy.

Jaké kamínky kombinovat?

Pokud chcete, aby byla nehtová modeláž decentní, zvolte menší kamínky v jemných barvách. Pro takové kamínkové zdobení doporučujeme barvy Crystal, Crystal AB, nebo jemné růžové.

Pokud byste si přáli, aby bylo zdobení z krystalů výrazné, doporučujeme volit různé velikosti kamínků jak kulatých, tak dalších tvarů. Barvy jsou na vás. Většinou vše ladíme do stejných nebo podobných barev, které již na nehtové modeláži máme. Pokud jste použili neutrální barvy, nebojte se zvolit kamínky výraznější.

A jak kamínky vyskládat, když si nevíte rady? Inspirujte se. Internet je plný dokonalých nehtů. Spoustu inspirace najdete také v naší sociální síti RUSCONA Shine. A to od nehtařek napříč světem. Vždy je důležité, abyste postupovali po menších částech. Pokud máte v plánu vyskládat více kamínků, doporučujeme, abyste si zdobení dopředu rozvrhli. Můžete pouze ve své hlavě, nebo si kamínky vyskládat na pracovní plochu a následně je aplikovat na nehet. Základem většího kamínkového zdobení je, abyste použili kombinaci větších i menších kamínku různých barev, které do sebe perfektně zapadnou. Pokud použijete pouze jeden odstín a jednu velikost, kamínkové zdobení tolik nevynikne.        

Jako první na nehet umístěte největší krystal, který následně polymerizujete a poté kolem něj vyskládáte další kamínky. Pomůže vám lépe rozvrhnout další kroky. Mezery můžete vyplnit drobným kaviárem obzvlášť tehdy, pokud používáte tvary jako např. Emerald, Pear nebo Raindrop. Tyto kameny budou lépe fixované a nebudou se vám pod ně zachytávat vlasy.

 

Načerpali jste inspiraci? Pak na nic nečekejte, zapojte se do naší kreativní výzvy a na Facebooku nebo Instagramu nezapomeňte ke svým výtvorům přidat hashtag #rusconachallenge.

Bez názvu-6

Created by Shoptak.cz