Pracujete s našimi značkami? Přidejte se do unikátní mapy RUSCONA salonů a získejte nové klienty. PROHLÍDKA A REGISTRACE ZDE.

Strašidelný speciál - děsivé chyby v modeláži nehtů, které nám nedají spát

Každý někde začínal a jen dostatek praxe, občasný kurz, trocha šikovnosti a chuť učit se novým věcem vám může pomoci se stále zlepšovat a posouvat své schopnosti dál. Někdy však narazíme na práce profesionálů, kterým něco z výše zmíněného chybí. A z jejich práce jde někdy téměř až strach. Pojďme si společně ukázat práce vyškolených nehtových designérů, kteří i přes svou specializaci dělají mnohé ze základních chyb v nehtové modeláži. Dejte si pozor, z některých ukázek vám může naskočit husí kůže!

 

Svět nehtové modeláže jde stále kupředu. Nehty, které byly populární před deseti nebo i pěti lety, už dnes nikoho neohromí, a tak je třeba držet s dobou krok, neustále se vzdělávat a zkoušet různé nové trendy i techniky.

Při tvorbě tohoto článku nás inspirovalo období Halloweenu. Rozhodli jsme se, že tentokrát článek pojmeme odlehčeně, a trochu vás postrašíme nepovedenými manikúrami. Samozřejmě i zmíníme, co je na modelážích hlavně špatně. U příspěvků zachováváme anonymitu autorů, protože nechceme nikoho zesměšňovat a ukazovat si na něj. Naopak ukázky prací využijeme pro vyzdvižení velmi častých chyb, se kterými se čas od času potýkají i profesionálové a i na nehtech zákaznic se stále dokola objevují. Takto se jim může kdokoliv, kdo článek čte, vyvarovat.

V první galerii můžete vidět, že jeden z problémů je množství použitého materiálu. Na první fotografii je ho neúměrně moc, na druhé zase příliš málo. S tímto se samozřejmě pojí i špatné umístění apexu neboli C oblouku, anebo spíš jeho úplná absence. Nikdy nezapomeňte, že pokud vám nehty nechtějí držet, pak to větší množství materiálu nespraví.

Další ukázky nehtů by se v očích laiků mohly zdát poměrně v pořádku, nicméně i když pomineme otázku tvaru, pak otázka „Co se děje s modeláží na malíčku?” je rozhodně na místě. Z fotografie se totiž zdá, že při modeláži měla nehtová designérka špatně nastavenou šablonu, a tak celá modeláž míří směrem vzhůru.

Na poslední ukázce v galerii vidíme jednu z vůbec nejčastějších chyb, kterých se dopouští obzvláště začátečnice. Spodní část nehtu není opracovaná a zarovaná, takže se špička svažuje směrem dolů. Jak budou nehty odrůstat, bude tato chyba stále znatelnější a modeláž bude tvarem připomínat zahnutý orlí zobák.

Tým Ruscona radí:

Jak jste si jistě všimly, modeláž C oblouku - tedy apexu - je velkým problémem mnoha, jak začátečníků, tak i některých profesionálů. Jak má správně vymodelovaný apex vypadat a jakým dalším chybám se při modeláži vyhnout, můžete zjistit v našem článku 8 nejčastějších chyb nehtové modeláže.

 

 

U prvních dvou ukázek z této galerie je na první pohled jasný problém se zvolenou šířkou nehtů. Také si můžete všimnout, že ani zde není správně vymodelovaný a umístěný apex.

Třetí ukázka v galerii by si zasloužila představení novějším trendům ve zdobení, nicméně mimo to si zde také můžeme všimnout zateklého materiálu ke kůžičce a nerovnoměrného nanesení materiálu především v oblasti kutikuly, a to hned na několika místech.

A poslední manikúra v galerii? Tu necháme na zhodnocení vám. Dokážete říct, co dělalo autorce největší potíže?

 

Veškeré fotografie a ukázky prací jsou od vyučených nehtových stylistek, které se jimi prezentovaly na sociálních sítích, případně jde o fotky nespokojených zákaznic. Čerpali jsme primárně z facebookové skupiny „That's It, I'm Nailshaming". Zajímavostí je, že jedna z ukázek práce patří nehtové designérce, která má na svém účtu na Instagramu přes milion sledujících. Je to až k nevíře, že?

Napište nám na Facebook, která manikúra vás nejvíce vyděsila a jestli jste se s něčím podobným setkali osobně i vy sami.

podpis6_shadow

Created by Shoptak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení