Pracujete s našimi značkami? Přidejte se do unikátní mapy RUSCONA salonů a získejte nové klienty. PROHLÍDKA A REGISTRACE ZDE.

Aktuality

Gelové nehty doma? Pojďme na to společně!

Toužíte po gelových nehtech, které vám vydrží, ale nejste schopny navštěvovat pravidelně nehtové studio nebo jste naopak tvořivá a ráda byste si gelové nehty modelovala sama v pohodlí domova? To jste tady správně! V tomto článku se totiž dozvíte, jak si udělat gelové nehty doma, co všechno k tomu budete potřebovat, jak dlouho vám gelové nehty vydrží i co může jejich výdrž ovlivnit. Tak už se dál nezdržujme a přejdeme rovnou na věc.

Jak na gelové nehty doma? 

Oblíbené gelové nehty jako jedna z variant modeláže nehtů. Právě díky své odolnosti a dlouhé výdrži si drží mezi modelacemi první místo. I u gelových nehtů, stejně jako u jiných modeláží, je potřeba dodržovat přesně dané postupy a jít krok za krokem. 

Předtím, než se do samotné modeláže gelových nehtů vrhnete, mějte na paměti, že perfektní gelové nehty tvoří nejen vaše dovednosti, ale především kvalitní produkty, bez kterým se při modeláži neobejdete. V první řadě tedy věnujte dostatek pozornosti výběru vhodných produktů a pomůcek. 

Materiály a pomůcky:

 • manikúrní pomůcky - k odstranění kůžičky a úpravě nehtu (pilník, pusher, štětec, blok)
 • přípravné tekutiny - sloužící k odmaštění a perfektní přilnavosti materiálu na nehet
 • UV/LED lampa - nezbytný přístroj pro modelaci gelových nehtů, k vytvrzení UV materiálu v krátkém čase
 • podkladový gel - základní stavební kámen celé modeláže, zabezpečuje dokonalé přilnutí gelové vrstvy a brání odchlípnutí
 • kamuflážní gel - krycí gel, který perfektně zamaskuje nedokonalosti a nerovnosti nehtu
 • barevný UV gel - originální vzhled nehtů pomocí barevného gelu s vysokou pigmentací a dalšími perfektními vlastnostmi
 • ukončovací lesk - dotvoří finální vzhled nehtové modeláže, chrání povrch nehtu před drobnými oděrkami a poškozením

Vše máme tedy připraveno a můžeme se vrhnout na samotnou modeláž gelových nehtů. 

.
.
.
.

Návod na gelové nehty:

 1. Nehty si důkladně připravte. Opatrně odstraňte nehtovou kůžičku a upravte nehty do požadovaného tvaru.
 2. Následně naneste přípravné tekutiny - Nail Prep pro zmatnění nehtu a Primer pro lepší přilnavost materiálu na nehtovou ploténku.
 3. Přicházíme k podkladovému gelu, který štětečkem rozetřete ve velmi tenké vrstvě po celé ploše nehtu a dáte polymerizovat.
 4. Po vytažení nehtu z UV lampy naneste kamufláží gel a opět dejte vaše nehty  “zapéct”.
 5. Nyní přichází čas na barevný UV gel dle vaší libosti. Tady si dejte opravdu záležet, aby byla barva dotažena po celém nehtu.
 6. Po polymerizaci dotáhněte nehty do finále ukončovacím leskem.
 7. Polymerizujte. Po vytažení budou vaše nehty kompletně hotové, můžete použít ještě olejíček na okolní kůžičku a tadáá, vaše gelové nehty jsou na světě!

Ptáte se nás, jak dlouho takové nehty vydrží? Gelové nehty jsou opravdu velmi odolnou modeláží, nicméně klíčovou roli hraje více aspektů. Životnost gelových nehtů je závislá samozřejmě na  kvalitě vašich nehtů i kvalitě provedení a zároveň na následné péči o ně. V dokonalém případě vám nehty mohou vydržet 3 až 4 týdny. 

Čemu se s gelovými nehty vyvarovat?

 • gelové nehty nestříhejte
 • vyhněte se dlouhému máčení ve vodě
 • při fyzické práci používejte ochranné rukavice

Děláte gelové nehty poprvé? Pokud jste dočetli až sem a jste takto připraveny, nebudete při modeláži překvapeny. Chce to už jen praxi. Věřte, že s každou další modeláží budete o kousek blíž dokonalému výsledku.

Bez názvu-6

Vliv výživových doplňků na sílu a růst nehtů

Mít zdravé a krásné nehty je sen každé z nás. Aby tomu tak bylo, je potřeba o nehty správně pečovat. Ať už nosíte přírodní, gelové či umělé nehty, je třeba začít od píky. Zaměřte se na kvalitu i pravidelnost péče a dopřejte svým nehtům vše, co potřebují. V článku se zaměříme na důležitost výživy nehtů a její dopad na sílu a růst nehtů.

Základní péče o ruce a nehty

Nejdříve si projdeme správnou péči o ruce a nehty, která je důležitá pro vaše zdraví, ať už máte gelové nehty či přírodní. Pravidelná hydratace pomocí krémů či olejíčků patří mezi klíčové prvky v péči o ně. Nezapomínejte se starat o kůžičku kolem nehtu. Pravidelně ji jemně zatlačujte například pomerančovým dřívkem. Předejdete tím bolestivým záděrům.

Dalším důležitým bodem je ochrana nehtů při domácích pracích, u kterých doporučujeme používat gumové rukavice. Nehty pravidelně zastřihávejte kvalitními nástroji na manikúru a vyhněte se okusování nehtů a nehtové kůžičky. Pokud všechny tyto zásady dodržujete, máte z poloviny vyhráno! Dál se podíváme na stravu a výživové doplňky.

Strava a výživové doplňky pro krásné nehty

Pro zdraví vašich nehtů je neméně důležitá také vyvážená strava bohatá na vitamíny a minerály, tedy ovoce, zelenina, celozrnné obiloviny a bílkoviny, spolu s pravidelným pitným režimem. Lámete si hlavu nad tím, co jíst, abyste doplnili důležité nutriční prvky ze stravy? Už nemusíte! Pojďme si říct o jaké prvky jde a v jakých potravinách je najdete.

Důležité nutriční prvky pro zdravé nehty:

 • BIOTIN - známý jako vitamín B7. Prvek důležitý pro růst a zdraví nejen nehtů, ale i vlasů a kůže. Díky němu nehty posílí, zlepší strukturu a sníží křehkost. Nachází se v potravinách jako jsou vejce, ořechy a celozrnné obiloviny. 
 • ZINEK - minerál podporující růst a regeneraci nehtů. Jeho absence může způsobit pomalý růst a lámavost nehtů. Potraviny bohaté na zinek jsou maso, luštěniny a ořechy.
 • ŽELEZO - jeho nízká hladina v těle může způsobit křehkost a lámavost nehtů. Doplňováním  železa posílíte nehty a zvýšíte jejich odolnost. Železo hledejte v mase, játrech, fazolích i špenátu.
 • OMEGA-3 MASTNÉ KYSELINY - celkově zlepšují kvalitu nehtů, ale i kůže a vlasů. Tyto kyseliny se nachází v rybách, především v lososu, tuňáku a sardinkách. Najdete je také v lněném semínku a ořechách.

Pokud nedokážete přijmout přiměřenou dávku těchto nutričních prvků ze stravy, mohou být užitečné právě doplňky stravy, které obsahují vše důležité pro růst a zdraví nehtů.   

 

Péče a výživa u gelových nehtů

Pokud nemáte zdravé přírodní nehty, gelové nehty nemusí správně držet. Například, jsou-li přírodní nehty slabé, křehké a snadno se lámou. U takových přírodních nehtů snadno dojde k poškození i gelových nehtů. Nutné je také udržovat zdravé nehtové lůžko. Nezáleží tedy na tom, zda máte přírodní či gelové nehty, o vaše nehty je nutné se starat ve všech případech. Důležité je vyživovat a chránit přírodní nehty i při nošení gelových. Proto doporučujeme užívat vitamíny na nehty, které pomohou s posílením a regenerací.

Jak vybrat správné výživové doplňky?

Vybrat kvalitní a efektivní výživový doplněk pro zdraví nehtů není vůbec snadné. Jak při výběru postupovat, aby se dostavil výsledek?

 1. Konzultujte s odborníkem. Doporučí vám produkt přesně pro vás a váš problém, a zároveň upozorní na možné nežádoucí účinky, které se mohou dostavit při jeho užívání. Společně také můžete konzultovat vaše představy. 
 2. Dejte na ověřenou značku! Zaměřte se na recenze a hodnocení zákazníků a podle nich vybírejte kvalitní a účinné produkty.
 3. Nezapomeňte na příbalový letáček a složení. Důkladně prostudujte všechny náležitosti u daného produktu. Zkontrolujte, zda obsahují opravdu to, co hledáte. Věnujte pozornost alergenům.
 4. Zvolte výživové doplňky ve vámi preferovaném provedení - kapsle, gumové bonbónky, rozpustné drinky.

Ať už zvolíte jakoukoliv cestu, nezapomeňte si nastudovat, nebo zjistit od odborníka bezpečné dávkování i případné vedlejší účinky. Vezměte na vědomí také to, že výživové doplňky nemají zaručený účinek a mohou se lišit v závislosti na individuálních potřebách.  

Často kladené dotazy na téma zdravé nehty:

Co na regeneraci nehtů a růst nehtů?

V první řadě si připomeňme, že regenerace nehtů může trvat nějaký čas. Buďte proto trpěliví. Nedílnou součástí regenerace je strava bohatá na vitamíny a minerály a také výživové doplňky na nehty s obsahem zinku, biotinu a železa. 

Pravidelně zkracujte nehty, abyste minimalizovali riziko lámání. Hydratujte nehty nejen dodržováním pitného režimu, ale i pomocí hydratačního krému na ruce či olejíčku. Chraňte své nehty při úklidu i práci na zahrádce.

Jaký vitamín chybí při lámání nehtů?

Pokud vás trápí lámavost nehtů, nejspíš vám chybí biotin - vitamin B7, který je důležitý pro zdravý růst nehtů. Pomoci může i kolagen, který eliminuje lámavost nehtů. Za lámáním nehtů může být skrytý i jiný zdravotní problém. Pokud se vám lámavost nehtů nedaří vyřešit zdravou životosprávou, poraďte se s odborníkem ohledně dalšího postupu. 

Jak na poškozené nehtové lůžko?

Ať už je poranění nehtového lůžka jakékoli, začněte desinfekcí, abyste předešli infekci. Na poraněné nebo podrážděné lůžko aplikujte protizánětlivou mast a nechte jej dýchat. Aby byla regenerace co nejrychlejší, dejte úpravu nehtů v tento moment stranou. Pokud si nejste léčbou jisti, vyhledejte odborníka.

Jak pečovat o nehtovou kůžičku?

Hydratujte nehty i nehtovou kůžičku krémem či olejíčkem. Namočte nehty do teplé vody, aby se kůžička zjemnila a jemně ji zatlačujte pomocí pomerančového dřívka. Vyhněte se stříhání kůžičky, které způsobuje nepříjemné záněty a podráždění. Péče o nehtovou kůžičku je důležitá pro zdravý růst nehtů, proto si na ní dejte záležet.

Bez názvu-6

Darovali jsme roušky řidičům DPMO Olomouc

Na základě přímého dotazu na dostupnost kvalitních bavlněných roušek ředitelství Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) jsme rádi zareagovali a jednu z první vyrobených várek řidičům dopravního podniku darovali. Bez úplaty. Zdarma.

Vánoční soutěž o iPhone 11 128 GB

Je to tady. ♥️ Startujeme soutěž o nový iPhone 11 v bílé barvě, kterou jste si sami zvolili. Touto soutěží chceme vzdát holt všem našim zákazníkům, díky kterým jsme s Rusconou a Glamorou dnes tam, kde jsme. Jde o soutěž pro české zákazníky, Ruscona Slovensko má svou vlastní soutěž. 

Totální výprodej skladu od dnešní půlnoci

Jak jste možná zaregistrovali na sociálních sítích, RUSCONU čeká další fáze re-designu. Měníme balení. Nové balení je moderní, elegantní, čisté. Vůbec poprvé se představilo minulý týden na veletrhu v Trenčíně a mělo velký úspěch. S tím souvisí důležitý krok. Výprodej skladu. Týká se veškerého zboží značky RUSCONA mimo příslušenství a značku MagPie. Jde tedy o všechny stavební i barevné gely a pasty RUSCONA. 

 

Výprodej startuje 27.3. přesně o půlnoci a platí do vyprodání zásob. 

Oficiální eshop RUSCONA CZ už běží

Pro české zákazníky a zákaznice jsme spustili oficiální eshop značky RUSCONA. Jsme rádi, že vám můžeme přinést spičkovou kvalitu produktů a budeme se snažit, aby ruku v ruce s produkty šla i kvalita služeb a technologická a prodejní podpora. Čeká nás hodně práce na automatizaci a procesech, takže vás prosíme o shovívavost, kdyby občas něco zahaprovalo. Budeme každopádně rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, ať už pozitivní nebo negativní. 

S láskou pro vás 

RUSCONA CZ

Created by Shoptak.cz